top of page

Tak trochu jiná restaurace

Na vlně a přesto proti proudu...

Rád bych vás pozval do restaurace CORONA v Holicích, jen pár minut cesty z Hradce Králové či Pardubic. Naše restaurace nabízí autentickou mexickou kuchyni, fúzní kuchyni (ve které se prolínají různé kulinářské styly), ale na své si tu přijdou i vyznavači klasických českých jídel.

Proč mexická kuchyně?

Vždy jsme obdivovali mexická jídla plná koření, citrusů a bylin. Chytře jednoduchá, neobyčejně chutná a voňavá  jídla z čerstvých ingrediencí, která vás zasytí, ale po kterých vám je lehko. Jídla, jež vás neunaví, ale dodají spoustu energie. Mexická jídla jsme postupně přidávali do našeho jídelníčku a v loňském roce uspořádali Mexický týden s kompletním menu. Ohlas, který tato akce vyvolala, nás znovu nastartoval. Proto jsme se rozhodli dát naší mexické vášni větší prostor a vytvořit nabídku, která dokáže milovníky mexických jídel uspokojit (či dokonce nadchnout), i prostředí, ve kterém by se cítili dobře.

 

Na mexické vlně
V poslední době se (v celé Evropě, s výjimkou Británie) mexická jídla stala hitem. Můžete si je koupit i v supermarketech a objednat ve fastfoodech, restauraci

s označením „mexická“ najdete je v každém větším městě. Dal jsem si práci a mnoho z nich osobně navštívil. Od začátku mi bylo zřejmé, kudy naše cesta nepovede. Styl restaurací v podobě bizarních kamenných stodol plných sušených kukuřičných klasů, kol z imaginárních venkovských povozů, rozteklých svícnů a otravné hudby mě oslovil stejně jako zde podávané jídlo – mastné, bez vůně a snad aby byla přebita absence chutí, nepřiměřeně pálivé. Jak jsem si osobně ověřil při své cestě do Mexika, má se svým mexickým vzorem společný často jen název...

 

Naše nabídka
Autentické receptury, čerstvé suroviny, s láskou připravená jídla, jednoduché a přehledné menu, vlídná obsluha, klidné a příjemné prostředí v kultivovaném stylu – to jsou hodnoty, na kterých stavíme. Nejsme (alespoň prozatím) výhradně mexickou restaurací, ale dokážeme vám nabídnout jedinečný zážitek z chuti, která dobyla svět. Věřím, že u nás budete vždy spokojeni a že se k nám budete rádi vracet.

 

Ing. Petr Pekáč
majitel

Zajímá vás historie naší restaurace?

Čtěte zde.

bottom of page