top of page

Nabízíme vám zážitek z jídel, s láskou připravených podle autentických mexických receptur. Autentické neznamená jen originální či původní, ale také čisté a ryzí.  Věříme, že vám přesně takové – promyšlené a přitom jednoduché pokrmy  (bez náhražek, dochucovadel či záhadných ingrediencí) budou nejen velmi chutnat, ale budete se po nich také dobře cítit. To je totiž přesně ten důvod, proč se stala mexická kuchyně tak oblíbenou po celém světě!

Podle posledních výzkumů představují mexická jídla

mezi nejzdravější typ stravy.

 

Počátky mexické kuchyně najdeme už v kulturách Aztéků, starých Mayů a Zapotéků. Již tyto národy pěstovaly kukuřici, hlavní surovinu pro výrobu každodenních tortill, velmi tenoučkých placek z nakynutého těsta, které si předci dnešních obyvatel pekli místo chleba, či si je plnili rajčaty, fazolí a masem.

 

Španělé se vydali do Mexika najít zlato a objevili spoustu nových chutí. Většina toho, na čem si dnes u mexické kuchyně pochutnáváme, se od začátku 16. století příliš nezměnila. Jelikož si tenkrát Cortéz s sebou nevzal žádné ženy, zůstala mexická kuchyně nedotčena a odráží vlastně to, čím se kdysi živili Aztékové.

 

Dnešní mexická kuchyně je velmi pestrá a proměnlivá. Vznikla spojením původní indiánské kuchyně a evropských vlivů. Hlavní, a většinou jedinou, potravou dnešních obyvatel Mexika zůstávají kukuřice, fazole, papriky a rajčata. Maso bývá výjimečnou potravní složkou, mnohdy podávanou jen jako součást náboženských rituálů. Mnoho pokrmů přicházejících na stůl pod stejným názvem se v jednotlivých restauracích často připravují za použití odlišných ingrediencí, které jsou všechny k dostání na místních trzích (tanguis). Záleží prostě na tom, ve kterém kraji pokrm jíme.

 

 

 

 

Objevte u nás autentickou mexickou kuchyni plnou vůní, chutí a barev!

 

 

A navíc tradiční i zcela nové pokrmy inspirované mexickým stylem a  klasické pokrmy z české kuchyně.

bottom of page