top of page

Pension
 

Levné ubytování, wifi zdarma, možnost stravování v restauraci

(mimo neděle)

 

 

Nabízíme ubytování ve dvou apartmánech a dvoulůžkovém pokoji:


Apartmán I
4 lůžka s možností přistýlky, plně vybavená kuchyně, vlastní sociální zařízení, sprchový kout, televize

 

Apartmán II
5 lůžek s možností přistýlky, plně vybavená kuchyně, vlastní sociální zařízení, koupelna, televize

 

Pokoj
2 lůžka, vlastní sociální zařízení, sprchový kout, televize

 

Cena ubytování na 1 noc:  500 Kč/osobu, přistýlka 150 Kč/osobu.
Při dlouhodobém ubytování se sjednává smluvní cena.


 

Kam v Holicích
 

a blízkém okolí

 

 

Holice v Čechách, ležící na rozhraní Labské roviny a předhoří Orlických hor,  jsou městem, které Vás zřejmě na první pohled nezaujme. Dalo by se říci ... místo s nenápadnou krásou. Přesto má co nabídnout a určitě je dobrým výchozím bodem alespoň pro krátký výlet.

 

Po stopách Dr. Emila Holuba


Za exotikou nemusíte cestovat daleko. V Holickém muzeu uvidíte nejen pracovnu našeho slavného cestovatele, včetně jeho několika osobních věcí, řádů, trofejí a darů od domorodých náčelníků, ale i ukázky africké přírody včetně Viktoriiných vodopádů. Autorem působivé expozice je architekt David Vávra. Doporučujeme rodinám s dětmi!

 

Krajem Karla Malicha


Sochař a malíř Karel Malich se v Holicích narodil a prožil zde své dětství. Zdejší krajina se mu stala celoživotní láskou, k níž se přiznává ve svých knihách a (bez výjimky) ve všech rozhovorech. Vydejte se (třeba na kole) po místech, které inspirovaly jeho pozoruhodné dílo. Rádi vám doporučíme vhodnou trasu.

 
Na kole či pěšky za kouzlem zdejší přírody

 

Absence ohromujících přírodních krás znamená také absenci všudypřítomných turistů. Pokud si chcete vychutnat ticho a klid lesních silnic prakticky bez provozu nebo pěšiny s omamnou vůní pryskyřice, pak u nás nejdete ideální místo startu i cíle. A pro houbaře tu je skutečný ráj!

 

Za architekturou

 

Barokní kostel sv. Martina byl postaven v letech  1736–1739 na místě původního kostela se hřbitovem zmiňovaného již roku 1349. Plány ke kostelu vyhotovil tyrolský architekt Tomáš Haffenecker v roce 1729. Jeho druhá verze návrhu však byla v roce 1735 a dále v roce 1736 (5, resp. 6 let po Haffeneckerově smrti) přepracována Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem. Jemu je také dílo jako celek připisováno.

 

V Holicích také neleznete 2 zajímavé budovy v modernistickém stylu. Jsou dílem architekta Otokara Novotného, žáka arch. Jana Kotěry. Jedná se o sokolovnu, postavenou v letech 1911–1914 a obytný dům na náměstí z let 1911–1912.

bottom of page